Hallható a legújabb bőgőcitera!
A felvételen hallható Giuseppe Verdi: Nabucco Rabszolgák kórusa citerára átírt feldolgozása, ahol a bőgőszólamban a legújabb fejlesztésű bőgőciterám szólal meg.
A legújabb bőgő citerákról készített képek megtekinthetőek a képgalériában!
A Cuháré Citerazenekar Illik a tánc című lemezén hallhatóak a zenekar repertoárjában szereplő legkiválóbb zeneszámok, mely a hagyományos magyar népzenén kívül egyéb zenei feldolgozásokat is tartalmaz. Az új hangszerelésnek köszönhetően bepillantást nyerhetünk, hogy a magyar parasztcitera sokszínű felhasználási lehetőségeire.
Honlapomon a CD-n szereplő zeneszámok mindegyikéből meghallgatható egy rövidke részlet, a Székely Himnusz pedig teljes egészében elérhető.
A felvételen szereplő zenekari tagok névsora: Boczonádi Zsuzsanna, Fábián Béla, Fábián Viktor, Herman Mariann, Komróczki Gyula, Sárréti Melinda, Szatmári Viktória, Szeleczki Erzsébet, Török Andrea, Krajcsó Bence, Papp Norbert
A zenék meghallgatásához kattintson a téglalap bármely pontjára!
Elkészült a legnagyobb hangszerem, az "E" alapú bőgőcitera. Képek megtekinthetőek a képgalériában
A mesterhangszerek sorában újabb családtagként megjelent a tenor-basszus ikercitera. Képek megtekinthetőek a képgalériában.
Az általam készített mesterhangszerek és a ladányi citerák folyamatos fejlődését nyomon követheti képekben. Amennyiben találkozik hangszereimmel személyesen is, úgy a hangzás is magáért fog beszélni! A hangszerekről készült képek megtekinthetőek, ha erre a linkre kattint!
Három új témában kerültek fel képek, melyek a legújabb hangszereimet mutatják be részletgazdag felvételekkel; ikercitera, faragással, rovásírással díszített citerák, valamint a jubileumi 200. hangszeremről. Érdemes megtekinteni őket!
A mesterhangszerek mellett elkezdődött egy új, kedvező árfekvésű citerák forgalmazása is, melyek strapabíróságuk mellett, egyedi, tiszta hangú fogólappal rendelkeznek. A részletes leíráshoz és a képek megtekintéséhez kattintson ide!
tovább
Mostantól ezek a citerák is zárt hangszertesttel és fenéklappal ellátva készülnek, ami öblösebb, telt hangzást biztosít a hangszernek, s mindez változatlan áron! Az új hangszerekről képek is megtekinthetőek, ha erre a linkre kattint!
Ne higgye, hogy a citera hangját kizárólag csak a hangszerkészítő mester által alkalmazott szakmai fortélyok és hangszer alapanyagául szolgáló fa típusa, minősége határozza meg, a szép hangzás feltétele még a megfelelő húrozat is! Bár a dallamhúrok esetében nagy választék nincsen a piacon, de a basszushúrok tekintetében már más a helyzet. Nagyon sok citerás megelégszik – jobb híján- a hangszerboltokban kapható gitárhúrokkal, de ez valójában nem megoldás! Tovább olvasom!
Citerakészítésen kívül, hangszerek felújításával is foglalkozom, új életet adva, a már-már tönkrement, elnémult zeneszerszámoknak. Ennek köszönhetően továbbra is köztünk élhetnek és ezt csilingelő dallammal hálája meg nekünk.
Íme néhány kép az általam felújított hangszerekről
Több forrásból érkeznek hozzám olyan visszajelzések, melyek szerint az általam készített hangszerek kattognak vagy éppen visszaengednek. E helyről is szeretném tájékoztatni mindazokat, akik figyelemmel kísérik a hangszereimben végbemenő folyamatos fejlesztéseket, újításokat, azokat, akik megelégedéssel használják az általam készített citerákat, hogy elkészült egy speciális hangolószeg maró gépem, és egy alapos, a hangolószeggel kapcsolatos kísérletsorozat végeredményeképp ezt a problémát sikeresen kiküszöböltem, orvosoltam.